Webinar του eTwinning & eSafety Label την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2016

Posted by: internet-safety on 10-02-2016

Creator
Date09 February 2016
DescriptionΗ Ελληνική Υπηρεσία Υποστήριξης του eTwinning, με τον Εθνικό συντονιστή eSafety Label πραγματοποίησε webinar με θέμα "Το eTwinning στην Ελλάδα αναλαμβάνει δράση για ένα καλύτερο διαδίκτυο! #eSafetyLabel" την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου, Τρίτη 9 Φεβρουαρίου 2016, από 12-2 μ.μ.
Στις 9 Φεβρουαρίου 2016, την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου #SID2016, η δράση eSafety Label του Ευρωπαϊκού Σχολικού Δικτύου (EUN) έκλεισε τα 3 χρόνια επίσημης παρουσίας, με τα ελληνικά σχολεία να διατηρούν την ευρωπαϊκή πρωτιά στην πιστοποίηση σχολείων με την ετικέτα ψηφιακής ασφάλειας. Με αφορμή λοιπόν τη SID2016 και στο πλαίσιο της συνεργασίας eTwinning & eSafety, συζητήσαμε με σχολεία τα οποία έχουν πιστοποιηθεί ή πρόκειται να ασχοληθούν με την ετικέτα ψηφιακής ασφάλειας.
Subject
TitleWebinar του eTwinning & eSafety Label την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2016