ΟΙ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

This video is listed in the following categories:

Posted by: sfragkom on 28-06-2017

CreatorΓΕΛ ΑΜΑΡΥΝΘΟΥ
Date
DescriptionΣτα πλαίσια προγράμματος αγωγής σταδιοδρομίας, οι μαθητές της Β’ Λυκείου του ΓΕΛ. Αμαρύνθου θέλησαν να δημιουργήσουν ένα ξεχωριστό αφιέρωμα για τους πρόσφυγες της Μικρασιατικής καταστροφής. Οι ίδιοι διάβασαν, έμαθαν, δημιούργησαν, ψυχαγωγήθηκαν.
Επίσης, συνεργάστηκαν με το Γυμνάσιο Αμαρύνθου, Γυμνάσιο Ερέτριας, 1ο Δημοτικό Ερέτριας, 2ο Νηπιαγωγείο Ερέτριας.

Ευχαριστούμε θερμά το διευθυντή του σχολείου μας κ. Κώστα Γιαννακούρη για την βοήθεια του σε οτιδήποτε του ζητήθηκε καθώς και τις κυρίες Αλιακίζογλου Αικατερίνη και Ράζου Αικατερίνη, υπεύθυνες των προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας του Νομού Ευβοίας για τη συμβολή τους στην επιλογή και πραγμάτωση του συγκεκριμένου προγράμματος.

ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
Φραγκομανώλη Σταυρούλα
Διαμαντάκης Νίκος
Σκουρλής Χρήστος