Αναρτήθηκε από: 2gymkarpen στις 14-12-2021

Περιγραφή Με αφορμή την Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών, οι μαθητές και μαθήτριες του 2ου Γυμνασίου Καρπενησίου, εκπόνησαν δράση με τίτλο: Τα παιδιά ζωγραφίζουν στους τοίχους. Οι μαθητές, υπό την καθοδήγηση την καθηγητών Τριανταφυλλίδου Μαρία ΠΕ08 Εικαστικών, Βελισσάρη Δημήτρη ΠΕ 03 Μαθηματικών και Παπαϊωάννου Ελένη ΠΕ 05 Γαλλικής, φιλοτέχνησαν το δέντρο της Ευρώπης και δημιούργησαν τις δικές τους ζωγραφιές αναφορικά με τον εορτασμό της ημέρας αυτής. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο διευθυντή του σχολείου κ.Φλωράκη Ιωάννη για τη συνεχή στήριξη και ενθάρρυνση σε όλο το έργο.
ΤίτλοςΔράση του 2ου Γυμνασίου Καρπενησίου για την Ευρωπαϊκη Ημέρα Γλωσσών. Σχολικό έτος 2021- 2022